7 parimat hiphopartisti kogu maailmas

Kui sa oled vähegi kuulanud raadiot või vaadanud videosid Youtube’st, oled sa kindlasti kokku puutunud maailma kuulsaimate hiphopartistidega, kes on suuresti kujundanud kogu muusikastiili. Toome alljärgnevalt välja 7 artisti, keda võiks lausa nimetada maailma parimateks ja mõjukamateks selles nišis.

  • Notorious B.I.G. – Notorious B.I.G. elulugu on võrdlemisi traagiline ning paraku jäi ka ta karjäär üheks kõige lühemaks, kuna ta mõrvati vaid 24-aastaselt. Artist leidis tee paljude südamesse oma sisukate laulude ja humoorika suhtumisega ellu. Pole ühtegi hiphopifänni, kes ei teaks sellest legendaarsest artistist.
  • 2pac – samuti väga noorelt oma elu kaotanud artist oli väga unikaalse stiiliga, näidates, kuidas räppimise kaudu on võimalik anda edasi võimsaid emotsioone. Tema muusika oli väga pingeline ja sügavate sõnumitega, puudutades ühiskonna kõige valusamaid külgi.
  • Jay-Z – Jay-Z-l on olnud üks pikemaid karjääre ning ta tegutseb aktiivselt isegi veel tänapäeval, olles üks ikoonilisemaid hiphopartiste. Kõigele lisaks on Jay-Z nagu tõeline hitivabrik, tootes pidevalt märkimisväärseid laule, mis jäävad lihtsalt kõrvu kumisema.
  • Wu-Tang – Wu-Tang on mitmes mõttes alternatiivse räpimaailma kujundaja. Nende stiil oli väga teistsugune, kuid meeldejääv.
  • Dr. Dre – ehkki Dr. Dre ei pruugi olla parim räppar, ei saa keegi eitada tema mõju. Dr. Dre loodud meloodiaid kasutavad tänapäevalgi uued artistid ning ainuüksi sel põhjusel väärib ta kohta selles listis.
  • Snoop Dogg – Snoop Dogg võib küll mõjuda pisut naljatlevalt, eriti, kuna vanakooli räppar eelistab tänapäeval teha kergeid koostöid koos noorte poppmuusikutega, kuid tema humoorika olemuse taga peitub räppar, kelle mõju üle ei saa vaielda.
  • Eazy-E – Eazy-E on taaskord pisut teistsuguse stiili vileleja, nimelt on ta üks “gängsteriräpi” teerajajaid. Tänu talle on suuresti leidnud oma niši mitmed tänapäevased artistid ning on ka julgetud räppida teemadel, mis võivad olla pisut valusamad ühiskonnale.

Mõistagi on suurepäraseid artiste veelgi. Need 7 artisti on aga kõige paremad näited hiphopmuusika eripäradest ja laiahaardelisusest – alates humoorikamatest lugudest kuni tõsiste räpiteosteni, mis puudutavad ühiskonnakihte. Hiphop on tõeliselt värvikas, selles pole kahtlust!