Bingo loto

Bingo on Eestis riiklikult korraldatav loterii, mille korraldamise eest vastutab Eesti Loto. Nagu kirjutab Eesti Loto koduleht, siis Bingo loto on eriti põnev ja lihtne mäng, sest võidunumbrid loositakse välja telesaates.

Mängimiseks tuleb osta pilet ja vaadata kolmapäeva õhtul saadet “Suur lotokolmapäev”ning märkida oma piletil kõik ruudud, mille number langeb kokku väljaloositud numbritega.

Mäng toimub kolmes osas: esimeses osas tuleb täis saada nurgaruudud, teises osas tuleb täis saada mõlemad diagonaalid ning kolmandas osas tuleb täis saada kõik ruudud.

 

Igal esmaspäeval loositakse kõigi tähtajaks registreerunud mängijate hulgast välja 10 stuudiomängu kandidaati. Eesti Loto võtab vastavalt väljaloosimise järjekorrale stuudiomängu kandidaatidega ühendust, et selgitada välja kaks stuudiomängu kaptenit.

 

Kui soovid ise otsustada, milliste numbritega mängid, tuleb pilet osta Eesti Loto kodulehel. Lisaks numbrite valikule on internetis võimalik osta pilet kuni kümnele järjestikusele loosimisel. Ühe mänguväljaga pileti hind on 1 euro, kahe mänguväljaga pilet maksab 2 eurot.

 

Loosimine toimub kolmes osas:

  1. Nurkademäng: loositakse 33 numbrit ja selle mängu võitjad on need mängijad, kes said täis 4 nurgaruutu.
  2. Diagonaalidemäng: loositakse järgmised 5 numbrit ja selle mängu võitjateks on mängijad, kes said 38 numbri loosimise käigus täis ruudustiku mõlemad diagonaalid.
  3. Täismäng: selles mänguosas võidavad need, kes said täis kõik ruudud ehk täismängu.
    Loosimine kestab alati seni, kuni vähemalt ühel mängijal on täis kõik ruudud.

Kui keegi mängijatest saab kõik ruudud täis enne jackpot’i palli (jackpot’i võitmisele järgnenud loosimisel on selleks alati 41. loositud pall) loosimist, on ta võitnud lisaks täismängu summale ka jackpot’i!

 

Bingo loto loosimisel on koguni viis võimalust võita: nurkademängus; diagonaalidemängus; täismängus; võites täismängule lisaks veel ka jackpot’i; osaledes stuudiomängus, kus on samuti rahalised võidud.
Võidusummad kuni 35 eurot saab kätte igast lotomüügipunktist. Võimalusel teeb lotomüüja võidumakseid ka vahemikus 35–650 eurot. Suuremate võitude vormistamiseks tuleb pöörduda Eesti Loto kontorisse või vormistada võit elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel.