Hiphopi must minevik 1990-ndatel

Tänapäeva maailmas on narkootikumid, tulistamised, gängivõitlused ja ebaseaduslikud hasartmängud pigem erandlikud teemad, kuigi ei saa salata, et need ei ole kuhugi kadunud. Veel mõnikümmend aastat tagasi olid need teemad aga igapäevased ning neid seostati eelkõige hiphopkultuuri järgijatega. Musta mineviku tõttu peetakse ka tänapäeval eksklikult räppareid ja hiphopartistide fänne kriminaalideks, kuigi mõistagi on see väga stereotüüpne arvamus. Räägime aga alljärgnevalt pisut lähemalt, millest sellised stereotüübid alguse said.

Jõuguvõitlused ja tänavatulistamised

Kui oled vaadanud mõnda filmi, kus on kajastatud 90-ndate Ameerikat ja rassismiprobleeme, siis oled kindlasti kursis ka sellega, kui suured probleemid olid jõukudega. Igal linnaosal olid omad jõugud, kes nö “valitsesid” piirkonda oma rusikatega. Kui mõni võõras isik või veel hullem – teise jõugu liige – söandas oma nägu näidata, tõi see tihti kaasa tohutud tänavatulistamised. Kahjuks on tulevahetustes surma saanud väga paljud inimesed, nende seas ka mitmed tuntud hiphopartistid.

Narkootikumid

Kahjuks on narkootikumidel ka 21. sajandil liigagi suur roll, kuid veel hullem oli olukord eelmisel sajandil. Paljud eelnimetatud jõuguvõitlused ja tulevahetused said algust just narkootikumide pärast. Narkootiliste ainete müük ja tarbimine lokkas kulutulena ning need inimesed, kes ei saanud surma kuuli läbi, andsid oma elu narkootikumidele.

Ebaseaduslike ainete müümine muutus eriti populaarseks Ameerika vaesemates naabrustes, kus vanemad ja “elukogenumad” mehed mõjutasid naiivseid noori enda heaks tööle – tööks aga oli narkootikumide vahendamine. Suured rahasummad, mis sellest maailmast läbi käisid, olid liialt ahvatlevad ja paraku nii saigi alguse narkootiliste ainete levik riigis.

Ebaseaduslikud hasartmängud ning maa-alused kasiinod

Hiiglaslikud rahasummad peibutasid inimesi ka tegelema muude ebaseaduslike tegevustega, nende seas hasartmängurlus. 90-ndatel oli kõikjal maailmas pea igal nurgal kümneid ebaseaduslikke kasiinosid, kus mängiti tihti maha oma elu säästud. Pokker ja Blackjack olid kõige levinumad rahateenijad ning ühtlasi kõige populaarsemad mängud, mida taolistes kahtlastes maa-alustes kasiinodes mängiti.

Õnneks on ajad tohutult muutunud. Ei tänapäevases Eestis, Ameerikas ega mujal maailmas pole enam ruumi sellistele õudustele. Enamik selliseid probleeme kuuluvad õnneks vaid minevikku.