Mänguautomaatide ajalugu ning areng

Hasartmängude alla liigitatavaid mänguautomaate tuntakse juba päris pikalt. Kuigi võiks arvata, et hasartmängude ajalugu on märgatavalt pikem kui mänguautomaatidel, siis mänguautomaategi tuntakse ajast, mida ükski tänapäeval elav inimene ei mäleta.

Seega pole mingi üllatus, et esimesed mänguautomaadid olid tänapäevastest täiesti erinevad ning töötasid teistsugusel põhimõttel. Tänapäeval pole slotimängude mängimiseks vaja enam isegi kangi tõmmata. Kuigi võib näida, et kangil on üksnes sümboolne tähendus, siis just tänu kangile toona kogu masinavärk töötaski.

 

Nüüd on kõik elektrooniline ning kui mõnel masinal on kang, siis on see seal pigem ilu pärast. Ent enne tehnoloogia tormilist arengut toimisid seesugused masinad nii, kui iga teinegi tolleaegne mehaaniline seadeldis. Selle käimalükkamine vajas inimese jõudu. Nii näis inimestele, et neil on mängu tulemuse suhtes ka suurem mõju, kuna võit sõltus mõnes mõttes sellest, kui kõvasti kangi tõmmata.

 

  • 1891. aastal leiutati esimesed mänguautomaadid.
  • 1985. aastal leiutati esimesed automaatsete väljamaksetega mänguautomaadid. Toona kutsuti suurimat võimalikku võitu nimega Liberty Bell, mis on levinud väljend ka tänapäeval.
  • 1907. aastal tekkisid esimesed mänguautomaadid, millel kujutati nüüdseks juba sümboolse tähenduse omandanud puuvilju. Võit maksti mõningatel masinatel välja mitte rahas, vaid nätsudes.
  • 1963. aastal tekkisid esimesed elektroonilised mänguautomaadid. Esmalt tuli neidki kangiga käima tõmmata, ent hiljem asendati see nupuga.
  • 1976. aastal tekkisid esimesed mänguautomaadid, mis ei töötanud enam rullikutega, vaid tulemusi näitas ekraan. Nii said alguse tänapäeval levinud mänguautomaadid.
  • 1994. aastal tekkisid esimesed slotimängud internetti ning algas tohutusuur netikasiinode võidukäik, mida tänapäeval näeb juba kõikjal üle neti.

 

Pärast seda mänguautomaatides enam põhimõttelisi muudatusi ette pole tulnud, kuigi olemasoleva muutused on käinud käsikäes koos interneti ja tehnoloogia arenguga.

 

https://www.optibet.ee/et/spordiennustus/