Pokker – mäng igale mängurile

Võime öelda kindlalt, et pokker on üks maailma populaarsemaid kaardimänge, kui isegi mitte kõige populaarsem. Arvestades asjaoluga, et selle nime all on üle saja kaardimängu, kinnitab see eelnevalt avaldust veelgi kindlamalt. Iga pokkeri variatsioon erineb mõningate nüansside pooles, mis kokkuvõttes muutubiga variatsiooni mängimine täiesti uueks kogemuseks. Allpool on võimalik tutvuda populaarseimate pokkeri tüüpidega, mida mängitakse kõikjal maailmas.

Texas Hold`em.

See on kõige populaarsem pokker maailmas. Hold`em’i mängitakse enamikes suurtes turniirides, samuti ka erinevate mängude rakendustes ja ka online keskkonnad pakuvad õnne proovida just selle mängutüübiga. Mängus kasutatakse 52 standartkaarti. Mängides kasiinodes ja mängusaalides, diiler mängus ei osale, kuid tehes seda kodus sõpradega, diileri kohustusi täidavad vaheldumisi mängijad ise. Diileriks hakkab see, kelle käes on eriline diileri kiip ning see antakse mängijate vahel edasi kellakeeramise suunas. Seejärel jagatakse kaks kaarti – suure ja väikese panuse teevad mängijad, kes asuvad diilerist vasakul. Edasi jagatakse järjest viis kaarti laua keskele ning mängurite eesmärk on saada kõige tugevam kombinatsioon. Võitja saab endale raha või žetoonid, mis asuvad pangas.

Omaha.

Kui Sulle on selged Hold`emreeglid, siis Omaha mänguversioon tundub sulle kindlasti veelgi huvitavam. Mänguritele jagatakse neli kaarti, kuid kombinatsioonide jaoks võib kasutada vaid kahte. Ka Omaha mänguversiooni puhul jagatakse mängu aja lauale viis kaarti. Sellel versioonil on sageli limiteeritud panga kogusuurus.

Seven – cardStud.

See versioon pokkerist oli kõige populaarsem enne kui turule tuli Texas Hold`em versioon. Mängus osaleb 2 – 8 mängijat ning ühiseid kaarte mängus ei kasutata. Tehakse Ante panused ning iga mängija saab endale kolm kaarti – kaks kinnist ning ühe avatud kaardi, mida näevad kõik mängus osalejad. Osaleja, kellel on kõige väiksema väärtusega kaart teeb Bring – in panuse ning see jätkub seni, kuni kõik mängijad on saanud teha oma käigu. Siis jagatakse neljas kaart, mille väärtust samuti näevad ka teised. Seejärel teevad kõik panuseid, kuid alustatakse seekord sellest mängijast, kelle kaart on kõige väärtuslikum. Siis jagatakse viimane – seitsmes kaart, mis on kinnine kaart. Panuseid hakkab tegema see, kelle avatud kaardid on parema väärtusega. Mängu jääb mitu mängijat, kuid võitja on see, kellel on kõige paremad kaardid, kaasaarvatud need, mis on kinni kaetud.