Suurimad hiphopkultuuri müüdid

Pea ühtegi teist muusikastiili ega kultuurižanrit ei saada nii palju valearusaamu ja müüte kui hiphoppi. Küll peetakse seda vägivaldsete kalduvustega inimeste elustiiliks, küll arvatakse, et see on pealiskaudne nišš, kus hoolitakse ainult materiaalsetest väärtustest. Kuna ka internetis levib rohkelt valearusaamasid, anname siin kiire ülevaate suurimatest müütidest, mida sa võid hiphopiga seoses kohata.

Hiphopiga antakse edasi üksnes negatiivseid vaateid

Kui mainida kellelegi sõna “hiphop”, tekivad paljudele vaimusilma pildid vägivallast ja negatiivsest käitumisest. Pole aga ühtegi uuringut ega fakti, mis tõestaks, et hiphopmuusika kuulajad oleksid kuidagi vägivaldsema käitumisega. Kõik oleneb kuulaja enda valikutest – hiphopi seas on muidugi laule, mis räägivad mingil määral vägivallast, kuid tunduvalt rohkem on muusikapalasid, mille keskseks teemaks on enda motiveerimine ja parema tuleviku kujundamine.

Hiphop pole päris õige muusika

Kas oled kunagi kellegagi sattunud vaidlusesse, sest sulle väidetakse, kuidas hiphop ei ole tegelikult mingi muusika? See väide on selgelt vale. Hiphop on üks innovatiivsemaid kunstivorme. Räpp on lausa nagu luule ning sõnade riimimine nõuab tohutut oskust. Räppimisega ei saa hakkama igaüks ning nagu iga muusikastiili puhul, nõuavad kõik hiphopmuusika žanrid kõvasti harjutamist.

Hiphopil pole mingit sisu

Enamus hiphopifänne on vähemalt korra elus kuulnud seda väidet. See on aga sama rumal nagu väita, et maalil ei ole mingit tagamaad. Kunstnik ei joonista maali ilma igasuguse mõtteta, isegi kui teised sellest mõttest aru ei saa. Räpparid ja hiphopmuusikud ei ole kuidagi erinevad – ainus, mis erineb on see, kuidas kuulajad muusikateoste mõttest aru saavad.

Hiphopis räägitakse ainult naistest ja rahast

Sarnaselt erinevatele müütidele on ka see väide väga ühekülgne. Igas muusikastiilis on midagi, mis ei meeldi laiemale üldsusele või ei meeldi isegi sellesama muusikastiili fännidele. Tõsi, on räppareid, kes keskenduvad elu “glamuursemale” poolele ja räpivad rahast ning naistest. See ei tähenda, et seda teevad kõik. Sajad hiphopartistid loovad muusikapalasid, mis räägivad poliitilistest probleemidest nagu rassismist või aitavad inimestel leida motivatsiooni.

Kui sa oled mõnda taolist müüti kuulnud, siis pea meeles, et igal asjal maailmas on pooldajaid ja vastaseid. Oluline on see, mida sa leiad ise hiphopist ning kuidas see toetab su eluolu.